Poranny shot. Na zdrowie !


Od trzech dni codziennie rano wypijam pięćdziesiątkę mieszanki o niesamowity smaku i kolorze, który od razu poprawia mi humor. Niesamowity smak ? - tylko dla tych, którzy lubią korzenne mocne smaki. Połączenie imbiru i kurkumy tworzy naturalny antybiotyk, który pomoże Wam przetrwać zimę i zabezpieczy przed wirusami i grypą, ale także pozytywnie wpłynie na prace mózgu i serca. 


Kurkuma - dokładnie kłącze rośliny o genialnej nazwie ostryż Zohary, jest jedną z najzdrowszych przypraw świata, nazywaną również "przyprawą życia". Ma właściwości przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne. Posiada olejki eteryczne, które pobudzają wydzielanie żółci, witaminę C,K,E i sole mineralne. Pozytywnie wpływa na układ nerwowy i łagodzi skurcze menstruacyjne. W skrócie lek na całe zło.

Imbir - kuzyn kurkumy, najbardziej znana przyprawa kuchni azjatyckiej o niesamowitym smaku i aromacie. Ze względu na swoje właściwości i działanie często nazywany naturalną aspiryną. Podobnie jak kurkuma wspomaga układ odpornościowy, jest idealny na pierwsze oznaki przeziębienia,kaszel, bóle żołądkowe i głowy. Pobudza układ krążenia co można odczuć po kilku minutach.

Jak zrobić mieszankę, za którą podziękuję wam wasz organizm?

Składniki:
  • 50 ml soku pomarańczowego (świeżo wyciśniętego)
  • dwie szczypty kurkumy
  • szczypta imbiru
  • kilka kropel soku z cytryny
  • szczypta cynamonu (do smaku)
Sposób przygotowania:
  • Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać, ja robię to w shakerze. Oczywiście pijemy wszystko na raz :)
Nie polecam używania sklepowego soku pomarańczowego, ponieważ zazwyczaj jest w nim zawarty dodatkowy cukier, który jest nam zbędny. Dla odważnych -  zamiast soku pomarańczowego wyciśnięta jedna cytryna.

No comments:

Powered by Blogger.